Szokująca zbrodnia w Pakistanie. Nauczyciel powiesił i zakatował na śmierć siedmioletniego ucznia seminarium duchownego. Tylko dlatego, że chłopiec nie nauczył się zadanej lekcji z Koranu.
Mohammad Atif, syn rolnika, uczył się i mieszkał w seminarium w Vehari w prowincji Pendżab z 20 innymi chłopcami, m.in. ze swoim kuzynem. Kiedy po zajęciach nie wrócił na noc, jego brat zawiadomił rodzinę. Nad ranem ciało chłopca odnaleziono w zamkniętym na kłódkę pokoju jego nauczyciela - kleryka Maulvi Ziauddina.
Okazało się, że Ziauddin powiesił swojego ucznia do góry nogami na wiatraku. Chłopiec wisiał tak ponad pół godziny. Gdy zaczął płakać, nauczyciel zaczął go bić pałką. Uderzenia były tak silne, że chłopiec zmarł. Jak później tłumaczył Ziauddin, była to kara za to, że mały Atif nie nauczył się żadnej z części Koranu. Przyznał też, że od lat karał uczniów w ten sposób za nieodrobione lekcje, ale nigdy im się nic nie stało. "Okazał się za słaby" - mówił morderca. Dodał, że przez całą noc próbował ocucić chłopca, ale bez skutku - pisze gazeta.pl.
Według organizacji praw człowieka Lawyers for Human Rights and Legal Aid, w Pakistanie coraz częściej dzieci są porywane, bite i mordowane. Liczba takich przypadków wzrosła z 617 w 2006 roku do prawie 1600 w 2007 roku.


0 Response to "XXXVI Nieodrobione zadanie domowe z Koranu"