Centrum Zabaw Twórczych Edward w Gdańsku będzie pierwszym polskim przedszkolem, w którym dzieci zapoznają się z książką "Z Tango jest nas troje" poruszającej tematykę homoseksualizmu - czytamy w serwisie "Głosu Pomorza" gp24.pl. Publikacja i jej promocja wzbudza liczne kontrowersje.
"Z Tango jest nas troje" (w oryginale "And Tango Makes Three") to oparta na faktach historia związku dwóch pingwinów z nowojorskiego zoo Roy'a i Silo, które wspólnie wychowały młode o imieniu Tango. Bajka wzbudziła kontrowersje na całym świecie. Przekład amerykańskiej bajki wydało wydawnictwo Roberta Biedronia, działacza Kampanii Przeciw Homofobii.
Biedroń tłumaczy, że to pierwsza bajka w Polsce, która podejmuje taką tematykę. Dodaje, że jest zaskoczony "dużym odzewem z przeszkoli i szkół", która zapraszają go do prezentacji publikacji. Zaznacza przy tym, że książka jest skierowana nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych.
- W Polsce, taka książka ucząca tolerancji, powinna być lekturą obowiązkową, dla wszystkich - mówi Biedroń, którego wypowiedzi przytacza "Głos Pomorza".
Przeciw promocji książki w przedszkolu protestuje m.in. Młodzież Wszechpolska. W liście otwartym do Centrum Zabaw Twórczych Edward, którego treść otrzymała Wirtualna Polska, prezes okręgu pomorskiego MW Paweł Oleksik napisał, że wiadomość o tym wydarzeniu została przyjęta w jego organizacji "prawdziwym oburzeniem".
"To oburzające, że chcecie wykorzystać Państwo prowadzone przez Was przedszkole do deprawowania powierzonych Wam przez rodziców dzieci. Wzywamy Państwa do wycofania się z tej haniebnej inicjatywy" - napisał w liście otwartym Oleksik.


[za: wp.pl]

0 Response to "CCXXIX Homoseksualne pingwiny w przedszkolu"