Czas zapomnieć o uczuciach i romantycznych wzlotach - wyniki najnowszych badań, przedstawionych w książce Cindy Meston i Davida Bussa, jasno wskazują, że kobiety uprawiają miłość z mniej wyszukanych powodów.
Jak opisuje brytyjski "The Sun" na podstawie książki "Dlaczego kobiety uprawiają seks", panie chętnie współżyją m.in. wtedy, gdy chcą złagodzić stres związany z prowadzeniem domu czy po prostu zabić nudę. Meston i Buss odkryli, że atrakcyjność partnera czy namiętność - znajdują się na dole listy powodów.
- Badania dowiodły, że większość mężczyzn widzi u większości kobiet jakąkolwiek choćby atrakcyjność fizyczną. Jednocześnie, większość kobiet nie widzi u większości mężczyzn żadnej atrakcyjności - mówią autorzy książki, oboje profesorowie z Uniwersytetu w Teksasie.
Co więc sprawia, że kobiety zgadzają się na seks? Jedna z pytanych kobiet odpowiada: - Spałam z kilkoma mężczyznami tylko dlatego, że było mi ich szkoda.
84 procent badanych pań przyznaje, że seks skutecznie zabija domową nudę i rutynę. - Kocham się z nudów, to łatwiejsze, niż kłótnia z partnerem - tłumaczy jedna z kobiet. Badane mówią też o współżyciu dla poprawienia kondycji seksualnej oraz dla zysku: w postaci prezentów lub wykwintnego jedzenia. Niemal co dziesiąta pytana przyznała, że "uprawia seks dla prezentów".
Tylko jedna z tysiąca badanych stwierdziła, że seks to duchowe doświadczenie: - To najkrótsza droga do Boga - dodała.
"The Sun" dodaje, że część pań widzi w seksie dobry sposób na poprawę zdrowia - likwiduje on m.in. migreny czy bóle głowy spowodowane stresem.


[za: onet.pl]

0 Response to "CCV Dlaczego kobiety uprawiają seks?"