Romuald Statkiewicz z Opola twierdzi, że jest Jezusem i ma boską moc uzdrawiania. Między innymi leczy nowotwory, choroby serca i padaczkę. Oczywiście nie za darmo. Spotkanie z Jezusem kosztuje 100 złotych. Wizyta nie jest jednak konieczna, bo uzdrowiciel leczy także przez telefon.
Uzdrowiciel, egzorcysta, jasnowidz, numerolog. Tak na stronach internetowych ogłasza się Romuald Statkiewicz. Na odległość obiecuje zdiagnozować i wyleczyć większość chorób. Spektrum dolegliwości, z których uzdrawia, jest bardzo szerokie. Pan Romuald zapewnia, że wyleczy padaczkę, nowotwory, choroby serca, układu krążenia i wiele innych.
Aby przekonać się o "cudownej" mocy uzdrowiciela zadzwoniliśmy do niego z prośbą o diagnozę i terapię. Już przez telefon nasza reporterka wstępnie usłyszała, co jej dolega. Uzdrowiciel obiecał wyleczyć ją na odległość. Oczywiście nie za darmo.
- Oceniam stan zdrowia danej osoby i od razu ją oczyszczam. Następnie jest uzdrowienie i wzmocnienie, to są cztery zabiegi. Za jeden zabieg biorę 100 złotych - mówi Romuald Statkiewicz.
Aby przekonać się, jak wygląda taka terapia, umówiliśmy się na wizytę w jego gabinecie w Opolu. Fikcyjną przyczyną naszej wizyty były rzekome guzy na płucu, zdiagnozowane przez lekarza u naszej reporterki. Pan Romuald "cudownym" dotykiem usunął je. Wizyta kosztowała 100 złotych.
Okazuje się że Romuald Statkiewicz jest doskonale znany Dominikańskiemu Ośrodkowi Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Według zakonników rzekome uzdrawianie ma być tylko przynętą dla ewentualnych nowych zwolenników. Również jego oferta zamieszczona w Internecie wzbudziła wątpliwości u psychologa, którego poprosiliśmy o opinię.
- Informacje o Romualdzie Statkiewiczu mamy od 2002 roku. Wtedy był jednym z uczniów pani, która określała się mianem Boga, posługiwał się imieniem Zachariasz. Od jakiegoś czasu obserwujemy jego wzmożoną działalność na terenie Opola, gdzie on sam zakładając grupę, orzekł się Bogiem, czyli Jezusem Chrystusem - mówi ojciec Tomasz Franc z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.
Pytamy wprost Romualda Statkiewicza o jego praktyki uzdrowicielskie.
- Kim jestem? Ziemskie moje ciało jako Romuald Statkiewicz, a wnętrze Jezus Chrystus, Syn Boży na ziemi obecnie - odpowiada Romuald Statkiewicz.
Co pan Romuald na to, że Jezus Chrystus uzdrawiał za darmo?
- To jest bardzo fałszywa informacja, ponieważ w tamtym czasie, ci ludzie, którzy byli uzdrawiani wspierali nas materialnie. Za uzdrawianie powinno się brać pieniądze - twierdzi Romuald Statkiewicz.
Mimo że uzdrawianie to niezły biznes, prawo nie wymaga od uzdrowicieli żadnego dyplomu ani wykazania skuteczności terapii. A jeśli znachor radzi nam zrezygnować z tradycyjnych metod leczenia?
- Na pewno nie powinniśmy korzystać z takich osób, jak uzdrowiciele, wróżki. Jest to zagrożenie duchowe i manipulacja. Ludzi oferujących takie usługi nie można zweryfikować - mówi ojciec Tomasz Franc z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.


[za: Interwencja interia.pl]

2 Response to "XCI Jezus Chrystus podniósł stawki"

  1. chcialbym byc taki zdolny i moc np chodzic do pracy przez telefon

  2. Cóż lepsza taka reklama niż żadna, Tak ciemności pracują na rzecz Światła!