Dziwne rzeczy dzieją się na świecie. Zwłaszcza w USA. Oto bowiem pewien nastolatek został porwany przez dwóch innych nastolatków i pod groźbą użycia broni zmuszony do zakupu konsoli PS3.
Jeśli wierzyć policyjnym raportom, 18-letni Kyle Yarkosky z Naples na Florydzie został najpierw porwany, a potem zmuszony do zakupu konsoli Playstation 3 Slim. Ale od początku. Ofiara została uprowadzona przez dwóch innych, uzbrojonych nastolatków: 18-letniego Davida Danielsa i innego "mężczyznę o urodzie azjatyckiej". Yarkosky został uderzony w głowę i zabrano mu portfel, a następnie zaprowadzono go do jego domu, gdzie zmuszono go do zabrania karty kredytowej jego ojczyma i biżuterii.
Wtedy cała trójka udała się do sklepu Wal-Mart, gdzie Kyle miał kupić swoim oprawcom kolejną dubeltówkę. Dział broni był jednak zamknięty, więc porywacze zażyczyli sobie w zamian konsolę Playstation 3 Slim. Po zakupie wyszli ze sklepu, a Yarkosky mógł spokojnie odejść.
Kamery przemysłowe w sklepie zarejestrowały Yarkosky'ego i Danielsa, jak szli przez sklep razem, a materiał wideo z kamer zewnętrznych pokazuje, jak Kyle woła o pomoc, po tym jak Daniels zbiegł ze "swoją" konsolą.
David Daniels wkrótce po tym został aresztowany i postawiono mu zarzuty rozboju z użyciem broni oraz porwania.


[za: onet.pl]