Amerykański 17-latek zabił matkę i ciężko zranił ojca, rozjuszony zabraniem mu przez rodziców gry komputerowej. Uznali ją za zbyt brutalną. Posiedzi w więzieniu do końca życia.
Sędzia w Elyrii w stanie Ohio, gdzie doszło do tragedii, odrzucił tezę obrony, iż Daniel Petric, opanowany manią komputerową, był niepoczytalny w trakcie wydarzenia. Sędzia przyznał jednak, iż nastolatek prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, iż gdy zabije rodziców, pozostaną oni na zawsze martwi i nie da się ich ponownie ożywić kliknięciem myszki.
Petric - uznał sędzia - był uzależniony od gier komputerowych, jednakże dokładnie zaplanował zabójstwo rodziców i będzie odpowiadać przed sądem jako dorosły za rozmyślne zabójstwo. Sąd wydał wyrok, dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia. Chłopak w chwili ogłaszania wyroku nie wyrażał prawie żadnych emocji.
Rodzice zabronili chłopakowi grać w grę komputerową, polegającą na likwidowaniu kolejnych przeciwników, co uznali za zbyt brutalne. W "Halo 3" gracz strzela do potworów, które przejmują władzę nad ziemią.
Daniel włamał się do szafki ojca z bronią, wszedł z karabinem do sypialni rodziców i powiedział: - Zamknijcie oczy, mam dla was niespodziankę. Później zaczął strzelać. Gdy uznał, że oboje nie żyją, uciekł z domu, zabierając ze sobą jedną rzecz: grę komputerową.


[za: gazeta.pl]

0 Response to "CXXVII Zamknijcie oczy, mam dla was niespodziankę"