Tym razem przyjedzie do nas zupełnie inne Radiohead. W Sopocie w roku 1994 mieliśmy okazję zobaczyć początkującą wówczas i dość typowo brzmiącą angielską grupę rockową. Z przebojem („Creep”), ale bez własnego, oryginalnego pomysłu na granie. Tym razem przyjedzie do nas zespół, który przez ostatnią dekadę wyznaczał trendy w muzyce rockowej, przełamywał bariery w łączeniu tego gatunku z elektroniką, wprowadzał nowe rozwiązania dystrybucyjne i był jedną z największych atrakcji koncertowych na świecie.
Radiohead zagrają 25 sierpnia w poznańskim Parku Cytadela, w ramach Festiwalu Malta (występ jest organizowany przez Fundację Międzynarodowego festiwalu Teatralnego Malta), ale także jako atrakcja „Poznania dla Ziemi”. Zespołowi było do udziału w tego typu akcji blisko – jego muzycy od dawna zaangażowani są w różnego typu działania proekologiczne.
Radiohead w najbliższych tygodniach wydają reedycje swoich pierwszych albumów – od debiutanckiego „Pablo Honey” do najsłynniejszego „OK Computer”, w specjalnych wersjach kolekcjonerskich, w dwóch formatach - 2CD lub 2CD+DVD. Po zakończeniu tegorocznej trasy koncertowej wchodzą do studia, by pracować nad nowym albumem.
Sprzedaż biletów na poznański koncert rozpocznie się 15 kwietnia na stronie www.eventim.pl. Będą kosztowały od 95 do 220 zł w zależności od strefy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.malta-festival.pl.


[za: przekroj.pl]

0 Response to "CL Wydarzenie roku: RDHD w Polsce!!!"